سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 در ساعت 11 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 همه ی لاستیک‌ها به مرور زمان دچار ساییدگی و آسیب دیدگی می‌شوند و حتما باید عوض شوند، ولی این امر هر چند وقت یک بار بایستی صورت گیرد. 

به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، لاستیک‌های ماشین باید تقریبا ماهی یک بار مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت نیاز به تعویض هرچه سریعتر آن را تعویض کنند و این در صورتی است که به طور متوسط عامل 9 درصد از تصادفات وجود تایرهای سفت و یا نا مناسب است. چند عامل باعث می‌شوند تا در اسرع وقت به فکر عوض کردن لاستیک‌ها باشیم:

ساییدگی آج لاستیک‌ها:تقریبا تمامی لاستیک ها، زمانی که بیشتر از حد مجاز ساییده می‌شوند، دارای نشانه‌هایی هستند که با  کمی دقت و دیدن آنها متوجه این موضوع می‌شویم که بایستی عوض شوند. معمولا در اکثر لاستیک‌ها این نشانه‌ها با ساییده شدن بیش از 1.6 میلیمتر نشان داده می‌شود.


سایش نامتقارن: اگر متوجه سایش نامتقارن لاستیک‌ها شدید باید حتما آن را جدی بگیرید، زیرا این مشکل امکان داردکه مربوط به لاستیک‌ها یا ماشین شما باشد.


برآمدگی در کناره لاستیک‌ها: این حالت امکان دارد موجب بروز مشکلات حادی شود و بهتر است تایرها هرچه سریعتر عوض شوند.


صاف بودن تایر: از بین رفتن شیار‌ها و صاف شدن لاستیک یکی از عوامل مهم در تصادفات می باشد که ممکن است به طور روزانه رخ دهند.


پارگی تایر یا آسیب‌های جدی


وجود حفره هایی با عمق بیش از 6 میلیمتر در لاستیک: هرگز نمی‌توان حفره هایی با عمق بیش از 6 میلیمتر را تعمیر کرد و تنها راه ان عوض کردن لاستیک معیوب است. 

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()